Spēja pieprasīt informāciju un iegūt pareizo informāciju ir svarīga ne tikai filmu spiegiem. Šādas prasmes noteikti noderēs biznesā, tirdzniecībā un citās cilvēka dzīves jomās. Viltīgo pasaules redaktori ir atraduši jums īpašu izlūka veidu, kā uzzināt patiesību, ja viņi cenšas to no jums slēpt. Tiešām noderīgi.

Kā uzzināt patiesību, izmantojot smilšu pulksteņa metodi
Šo metodi bieži izmanto īsti skauti, lai neuzkrītoši uzzinātu kādu informāciju. Viņu sīki aprakstīja bijušais CIP aģents Džeisons Hansons grāmatā Agent of Influence. Mēs izskaidrojam, kas ir tehnika un kā to pielietot.
Smilšu pulksteņa metodes efekts
Vairumā gadījumu, sazinoties, cilvēks pievērš īpašu uzmanību un atceras tikai dialoga sākumu un beigas. Un viss, kas notika pa vidu, retāk tiek noglabāts atmiņā. Saruna, izmantojot šo paņēmienu, patiešām ir kā smilšu pulkstenis: jūs sākat sarunu ar plašu tēmu, pa vidu pakāpeniski konkretizējot un sašaurinot jautājumu tēmas, un tad beigās atgriežoties pie kaut kā neitrāla. Tādējādi cilvēks atcerēsies tavas domas par laikapstākļiem un pat nenojaus, ka esi mēģinājis no viņa kaut ko uzzināt. Psiholoģiski šāds patiesības noskaidrošanas veids tiek uzskatīts par vienu no drošākajiem.

Praktisks tehnoloģiju pielietojums, kā noskaidrot patiesību
1. Uzstādiet sev skaidru mērķi. Protams, nekas nedarbosies, ja jūs pats nezināt, kāda informācija jums ir nepieciešama. Pārlēkšana no tēmas uz tēmu var tikai izraisīt aizdomas. Visiem jautājumiem sarunas vidū jābūt pēc iespējas konkrētākiem, pretējā gadījumā jūs saņemsiet tādu pašu neskaidru atbildi. Sagatavojiet tos pirms laika. Jums arī jānoskaidro, vai persona ir kompetenta šajā tēmā. Piekrītu, ir dīvaini pratināt kurjeru, piemēram, par uzņēmuma finansēm.
2. Sāciet sarunu ar neuzkrītošu zvanu. Komunikācijas psiholoģijā tas nozīmē nekaitīgu, neitrālu paziņojumu. Piemēram, “Šo pasākumu apmeklēju pirmo reizi” vai “šogad viņi ir izvēlējušies interesantu vietu konferencei”. Šādas frāzes palīdzēs uzsākt sarunu un atrast kopīgas tēmas. Galvenais, lai viņiem nebūtu emocionālu pieskaņu. Galu galā, ja jūs uzreiz sakāt, ka jums kaut kas patīk vai nepatīk, tas var jūs atstumt no sarunas.

3. Vērojiet otra cilvēka reakciju. Sejas izteiksmes un ķermeņa stāvoklis var daudz pastāstīt par gatavību un atvērtību diskusijai. Ir nepieciešams nepalaist garām brīdi, kad var uzdot konkrētākus jautājumus. Lai to izdarītu, sarunu biedram jābūt atslābinātam, viņa žesti un sejas izteiksmes liecina par noslieci turpināt sarunu. Ja cilvēkam ir sakrustotas rokas, skatiens ir atrauts un nekoncentrēts, pēdas ir vērstas uz izeju, visticamāk, metode neizdosies. Jums ir jābūt mierīgākam ar sevi.

4. Sāciet sašaurināt tēmu. Ja redzat, ka persona joprojām ir atvērta saziņai, varat sākt uzdot jautājumus. Vispirms painteresējies, piemēram, par uzņēmuma vispārīgajām aktivitātēm, tad pajautā par sarunu biedra personīgo attieksmi pret savu darbu. Pēc tam varat norādīt cenas, ātrumu, servisu un garantijas. Lai tā neizskatītos pēc pratināšanas, noteikti dalieties pieredzē un viedokļos starp reizēm. Dialogs šķitīs dabiskāks.
5. Atgriezieties pie vispārīgā. Ja jūs apspriedāt kāda konkrēta uzņēmuma ieņēmumus, pievērsiet sarunu par ekonomikas stāvokli kopumā, izmantojot neitrālus apgalvojumus. Tas ir, no šauras tēmas ir jāatgriežas pie kaut kā globāla, kas nav tieši saistīta ar sarunu biedru. Sarunu labāk nobeigt, pārdomājot savu ikdienu, filmas, iecienītāko mūziku un daudz ko citu.

Tagad jūs zināt, kā uzzināt patiesību un nepieciešamo informāciju gandrīz no jebkuras personas. Smilšu pulksteņa metodi patiešām izmanto ne tikai spiegi, bet arī daudzi uzņēmēji pirms darījumiem. Turklāt, zinot, kā šis paņēmiens darbojas, jūs nepakļausities trikiem, kad kāds mēģinās to izmantot pret jums.