Kurā folija pusē ietīt produktus cepšanai

Parasti cilvēkus iedala divās kategorijās: vieniem patīk gatavot, bet citi pēc tam var viegli nomazgāt trauku un virtuves piederumu kalnu. Taču diemžēl bieži vien pirmajiem nav tuvumā tie otrie, kas sakoptu pēc vārīšanas. Tāpēc palīgā nāk meistara triki. Cepamā folija ir katras saimnieces neaizstājama lieta. Ar to cepti ēdieni izrādās tikpat garšīgi un smaržīgi kā uz oglēm. Un panna paliek tīra, it kā nekas nebūtu noticis. Uz deko uzklāts folijas rullītis ietaupīs gan mazo desertu gatavošanas laikā, gan gatavojot gaļu un zivis.

Folija cepšanai
Pareiza folijas ruļļa izvēle pārtikas cepšanai
Ir svarīgi, lai būtu iespēja izvēlēties pareizo foliju. Jebkurai gatavošanas metodei labāk izmantot biezu foliju. Tātad jūs nevarat uztraukties, ka cepšanas procesā tas plīsīs vai deformēsies. Taču, ja pie rokas ir tikai plānas folijas rullītis, nevajag satraukties. Vienkārši salokiet to vairākos slāņos un droši nostipriniet katrā pusē.

Pārtikas saskare ar gaisu gatavošanas laikā
Cepot gaļas un zivju ēdienus folijā, svarīgi, lai produkts nenonāktu saskarē ar gaisu. Tāpēc ir nepieciešams labi nostiprināt folijas malas katrā pusē. Bet augļu un dārzeņu gatavošanas laikā gaiss netraucē. Saskaroties ar to, produkti tvaikos un kļūs mīkstāki. Ja esat cepta cienītājs, tad cieši aptiniet foliju.

Kā iegūt zeltaini kraukšķīgu garozu
Protams, līdz zeltainā krāsā cepts ēdiens izskatās ļoti kārdinošs un ēstgribu. Tomēr, izmantojot foliju, ne visi var sasniegt šo efektu. Tāpēc ir svarīgi vispirms sagatavot trauku un pēc tam atlocīt vai noņemt foliju. Mērcēt 10-15 minūtes, līdz redzat vēlamo sarkano krāsu. Šo ēdienu vēlams cept zem augšējās uguns. Bet pat visvienkāršākajā cepeškrāsnī jūs saņemsiet arī ceptu garoziņu. Tikai šajā gadījumā ir vērts noņemt foliju 5-10 minūtes pirms gatavības. Pretējā gadījumā trauks var vienkārši pārvērsties melnās oglēs.

Vai jums patīk tas, ko jūs lasāt? Spied mums “Patīk” Facebook un noteikti dalies ar rakstu ar saviem draugiem!

Matēta un spīdīga puse: kā ietīt produktus
Uzmanīgi aplūkojot foliju, var redzēt, ka tās malas atšķiras. Viens ir spīdīgs, bet otrs ir vairāk matēts bez spīduma. Cepšanas kvalitāte un gala rezultāta garša ir atkarīga no tā, uz kuru pusi uzliksiet foliju uz cepešpannas. Tāpēc esiet uzmanīgi. Ruļļa spīdīgā puse labāk izdala siltumu un mazāk pielīp pie ēdiena. Tāpēc jums ir jāpārliecinās, ka folijas matētā puse atrodas ārpusē.

Temperatūra cepšanas laikā
Ja ēdiena gatavošanai neizmantojat atklātu uguni, bet gan cepeškrāsni, temperatūras režīms būs atšķirīgs. Gaļu vajadzētu cept 170 grādos, putnu gaļu 160 grādos, bet zivis – 145 grādos. Ja tomēr dodat priekšroku gatavot uz atklātas uguns, tad, kad ogles ir nedaudz atdzisušas, lieciet ēdienu uz režģa. Svarīgi, lai ēdiens lēnām gatavotos dūmos, nevis liesmā. Tā kā viss iekšā paliks neapstrādāts.