Trauki ar putām netiek skaloti un uzreiz tiek likti susināties skapī! Kāpēc vācieši neskalo traukus? Grūti noticēt

Kas jums jāzina par vāciešiem? Vairums no tiem ir pedantiski, ar precīzi definētu plānu un nevainojamu kārtību mājā. Šajā Eiropas daļā viss ir ieplānots līdz mazākajai detaļai: no ēdienreizēm līdz atkritumu šķirošanai. Un tas nemaz nav stereotips! Tomēr jūs būsiet ļoti pārsteigts, uzzinot, kā viņi mazgā traukus Vācijā.

Sāksim ar to, ka traukus gandrīz nekur nemazgā ar rokām: vairumā māju un pat kopmītņu trauku ir šīs te mazgājamās mašīnas.

Kā vācieši mazgā traukus?

Pirms tiekat pārsteigti, atcerēsimies, kā pie mums pieņemts: katru šķīvi un dakšiņu atsevišķi ierīvē ar ziepēm vai izmanto fairy, bet pēc tam atsevišķi noskalo. Dažreiz pat vairākas reizes! Un pat jau tīrus, bet sausus traukus pirms lietošanas, arī nav grēks noskalot. Tas viss ir saistīts ar to, ka esam dzirdējuši par mazgāšanas līdzekļu kaitīgumu un cenšamies samazināt to iekļūšanu pārtikā.

Pēc neoficiāliem datiem, vidusmēra cilvēks gadā apēd aptuveni glāzi šķidrā mazgāšanas līdzekļa. Daudz, vai ne? Diezgan bieži sadzīves ķīmija mēdz uzkrāties organismā. Un arī negatīvi ietekmēt viņu.

Ietekme uz organismu:


mazgāšanas līdzeklis samazina imunitāti


pasliktina gremošanas trakta darbību


provocē alerģiskas reakcijas


piedevas, piemēram, virsmaktīvās vielas, iznīcina nieru audus


pirmkārt, cieš roku āda – iedomājieties, ko ziepes nodara ķermenim no iekšpuses

Tāpēc esam pieraduši visu kārtīgi izskalot. Taču Vācijā situācija ir pilnīgi pretēja. Vācieši, ja nav trauku mazgājamās mašīnas, piepilda izlietni ar ūdeni un pievieno tai mazgāšanas līdzekli. Tad visi trauki tiek mazgāti šajā ziepjūdenī. Un ko tad?

Pēc tam viņi atstāj šķīvjus, krūzes un dakšiņas tieši no izlietnes, lai nožūtu uz dvieļa. Vācijas iedzīvotāji šādu pieeju tīrīšanai komentē šādi: uz traukiem ir palicis ļoti maz ziepju, un pārmērīga ūdens izmantošana kaitē mūsu planētai. Un tas arī nav lēts.

Vācieši ir ļoti skrupulozi vides aizsardzības jautājumos, tāpēc cenšas resursus izmantot ekonomiski. Tomēr maz ticams, ka šādu pieeju var saukt par labvēlīgu veselībai. Un kā tu domā?